Imatrikulácia na SPŠ

V druhej polovici novembra si študenti SPŠ v športovej hale pripomenuli výročie nežnej revolúcie i Deň študentstva a pri tejto príležitosti ocenili najlepších a zábavnou formou prijali novopečených prvákov do priemyslováckeho cechu.

Absolvent Kamil Mihálik bol ocenený za 1. miesto v celoslovenskej súťaži stredných škôl IPM STUDENT AWARD 2012. Za účasť v celoslovenskom kole tejto súťaže boli ocenení Tomáš Mihálik (4.E), Jozef Knap (4.D), Benedikt Fotta (4.D) a absolvent Tomáš Kašper.

Absolvent Ján Segiňák získal ocenenie za reprezentáciu Slovenska a 5. miesto v medzinárodnej súťaži EuroSkills 2012, ktorá sa konala v Belgicku, aj za 2. miesto v krajskom kole a za 1. miesto v celoštátnom kole súťaže ZENIT V ELEKTRONIKE. V tejto súťaži skončil na treťom mieste aj ďalší absolvent – Peter Plevka.

Jozef Roman zo 4. A triedy získal 2. miesto v krajskom kole olympiády z nemeckého jazyka.

Andrea Virgalová zo 4. D triedy je vzorná predsedníčka žiackej školskej rady a zástupkyňa žiakov v rade školy.

Jakub Sliva zo 4. B triedy získal na Majstrovstvách Európy SLOVINSKO BLED 1. miesto, zároveň dosiahol svetový rekord v tlaku na lavičke – 190 kg a v absolútnom hodnotení dorastencov a juniorov sa umiestnil na 3. mieste. Na Majstrovstvách sveta v silovom trojboji v Bardejove získal bronzovú medailu.

Atlét Miloš Branický zo 4. D triedy v krajskom kole v behu na 110 m prekážok obsadil 1. miesto, v skoku do výšky 2. miesto a na Majstrovstvách Slovenska v behu na 110 m prekážok sa umiestnil na 6. mieste.

Štvrták Branislav Adamišin (4.C) bol tretí v krajskom kole žiakov stredných škôl vo vrhu guľou.

Za účasť na celoslovenskej súťaži Župná kalokagatia 2012 boli ocenené dievčatá Miroslava Hankovská, Oľga Ivanová a chlapci Pavol Hvišč, Jaroslav Prokop a Kristián Grocký.

Možno aj dnešní prváci budú pokračovať v úspechoch svojich starších spolužiakov. Zatiaľ si zasúťažili v zábavných disciplínach, boli im ostrihané nováčikovské uši a všetci sa pobavili pri spoločenských tancoch žiaka 4.D triedy Martina Hankovského a jeho partnerky, k dobrej nálade prispela aj tanečná hip-hopová skupina Šprti a zaujímavé bolo i vystúpenie džudistov, v ktorom sa predviedol aj prvák Róbert Šimco. Prekvapila novozaložená hudobná skupina 4.E triedy a nechýbala školská hudobno-spevácka skupina Formát, s učiteľom Ing. Jánom Barnom spieval tretiak Richard Jazudek.