Lyžiarsky výcvik vo Vysokých Tatrách 2012/2013

Tak ako je zvykom po iné roky tak aj tohto roku sa Stredná priemyselná škola v Bardejove vychystala na lyžiarsky výcvik v Belianskych Tatrách pod dozorom pána Mgr. Falata a pána Mgr. Ondrušeka ku ktorým sa neskôr pripojil aj riaditeľ školy pán Mgr. Jacenko.

Výcvik sa konal 11.marca až 15. marca. Ráno sme sa stretli pri autobuse, ktorý nás odviezol najprv na lyžiarske stredisko Ždiar, kde bola do obedu vynikajúca lyžovačka, no po obede začalo pršať a tak sme zjazdovku opustili a išli sme do ubytovne v Kežmarských žľaboch kde nám pridelili izby. Po večery sme sa zúčastnili stretnutie play off hokejovej extraligy medzi HK Poprad a HC Košice ,ktorý sa skončil výsledkom 3-0. Na ďalší deň sme šli lyžovať do lyžiarskeho strediska Ski Bachledová dolina, kde sme napokon lyžovali až do štvrtku. Síce nebola veľká zima , ale slnko cez hmlu celý čas nevyšlo. V hotely sme si mohli za prijateľnú cenu relaxovať vo wellness. V posledný deň nášho výcviku bola víchrica, nedalo sa lyžovať a tak sme navštívili aj Aqua city Poprad kde sme skúsili tobogany, sauny a termálne bazény.

Nakoniec sa pri nasej škole autobus raz navyše povestne otočil a každý odchádzal domov s nezabudnuteľným zážitkom na tento týždeň.

Jaroslav Prokop, žiak 2.B triedy