Nezabudnuteľný deň pre priemyslovákov

Nenechaj sa odradiť– takto znelo motto tohtoročnej Roadshow Moja story, tvoja story.

Z iniciatívy terajšej IV. A sa zrodil nápad uchádzať sa o možnosť stretnúť sa so známymi osobnosťami „naživo“  priamo v škole.

Po urputnom hlasovaní nielen žiakov, ale aj učiteľov, známych a priateľov sa naša škola umiestnila na prvom mieste vo svojej kategórii a stala sa tak víťaznou  školou.

Ten deň D nastal 24. septembra, keď na našu školu zavítali Tomi KID Kovács, Strapo, Laci Strike a Janka Travelhackerka. Predstavili svoje vlastné silné príbehy o tom, ako sa nenechali odradiť predsudkami a ako bojovali s prekážkami. Porozprávali o živote, ako to v ňom naozaj chodí a aké dôležité je ísť za svojím cieľom.

Ako prvý svoj príbeh porozprával Tomi KID. Predstavil dvoch mladých, šikovných a usilovných chlapcov, ktorí sú úplne obyčajní ľudia a idú si za svojím cieľom aj napriek ich neľahkej minulosti. Tomi KID za búrlivého povzbudzovania si to „rozdal “ aj v ringu s naším pánom učiteľom Mgr. Jaroslavom Stachom.

Ján Strapec, prezývaný Strapo, známy slovenský raper, nám porozprával svoj silný životný príbeh, aké mal ťažké detstvo… ale aj napriek nepriazni osudu sa nevzdával. Ako sa dostal z úplného dna a čo všetko ho motivovalo k tomu, aby bol tam, kde chcel. Taktiež nám odovzdal odkaz, aby sme robili to, na čo sme predurčení, a nie to, čo sa nám páči.

Laci Strike , známy tenečník, taktiež porozprával svoj životný príbeh o tom, ako sa dostal k tancu, o jeho tanečnej škole a aké to bolo v zahraničí „ľahké“ na rozdiel od Slovenska. Na záver vyzval jedného dobrovoľníka z našich radov, s ktorým si zatancoval. Odvahu nabral žiak III.C M. Fertaľ a ich tanečným freestylom sme boli doslova očarení.

Ako posledná sa nám predstavila Janka. Rozprávala nám o svojej takpovediac predurčenej budúcnosti až nato, že sa vybrala úplne iným smerom, ako všetci čakali. Janka má svoj vlastný blog, kde ľuďom dáva rady ako lacnejšie cestovať, kam cestovať a na sociálnych sieťach sa pýši rôznymi fotkami z celého sveta.

Na záver sme našich hostí zahrnuli množstvom zvedavých otázok, na ktoré nám vďačne a s pokorou odpovedali.

Všetci sme veľmi radi, že práve my sme mali tú možnosť spoznať týchto zaujímavých ľudí, počuť ich motivujúce životné príbehy a dať si s nimi aj nejaké to selfie 🙂

Bolo to super. Ďakujeme.