SPOZNÁVALI SME PRAHU

Aj keď jeseň nie je najbežnejší čas na školské výlety, my, III.D, sme sa vybrali spoznávať spolu Prahu. Už cesta bola zaujímavá, plná očakávaní, lebo väčšina z nás ešte v Prahe nikdy nebola.

Program sme mali presne naplánovaný, aby sme toho stihli čo najviac. Najskôr nás uchvátilo metro, ale za očakávaniami nezaostávala ani stará stovežatá Praha. Na Staromestskom námestí sme zatlieskali Orloju, pešo sme prešli popod Prašnú bránu pozdraviť kráľa Václava, sediaceho ešte vždy na koni. Prezreli sme si námestia, ulice,  budovy, kostoly, sochy i múzeá. Zlatým klincom programu bola návšteva muzikálu Carmen v Hudobnom divadle Karlín s Luciou Bílou v hlavnej úlohe. Až tam sme sa natlieskali. Bol to nezabudnuteľný zážitok. Výkony spevákov,  hercov, tanečníkov i artistov, scéna, kostýmy i samotná budova divadla, všetko bolo úžasné, krásne, nové, moderné, iné. Odmenou pre účinkujúcich bol poriadny „standing ovation“. Druhý deň výletu sme začali prehliadkou Pražského hradu a  Katedrály svätého Víta. Katedrála sa podobá trochu na našu Baziliku, ako by to bola jej veľká stará mama. Pokračovali sme na Petřín, ďalej k Stene Johna Lennona a cez Karlov most sme sa dostali na druhú stranu mohutnej Vltavy. Tam na nás už čakal Tancujúci dom a Staré mesto. V nákupnom centre Chodov, neďaleko ktorého sme boli ubytovaní, sme stihli kúpiť ešte niečo drobné ako spomienku a potom už opäť presuny metrom na vlakovú stanicu a odchod domov.

A doma zase školské lavice, hoci by sme sa najradšej rozbehli do Prahy naspäť. Ale aspoň máme krásne zážitky a mnohí z nás si môžu povedať, že prvý raz boli v Prahe so spolužiakmi zo strednej školy.