Súťaž – Rusko mojimi farbami

Naša škola sa zapojila do tematickej umeleckej súťaže Rusko mojimi farbami #Поехали venovanej 60. výročiu prvého letu človeka do vesmíru.Na organizácii projektu sa podieľalo Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike, Ruský dom v Bratislave a Múzeum dopravy v Bratislave.Súťaže sa zúčastnili slovenskí žiaci základných a stredných škôl. Celkovo bolo predstavených 353 prác zo 44 slovenských miest a dedín.V súťažných prácach sa mala odraziť niektorá z týchto tém: Konstantin Ciolkovskij; prví vesmírni bádatelia: Belka a Strelka; Jurij Gagarin; Alexej Leonov; Valentína Tereškovová; prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella; človek skúma vesmír.
Jednou z víťaziek sa stala žiačka I.A triedy Klaudia Sabolová so svojím výkresom na tému Gagarin – prvý kozmonaut vo vesmíre. Srdečne blahoželáme a ďakujeme aj Viktórii Drechslerovej z I.A triedy a Jánovi Svítekovi z I.B triedy za účasť, za ich postoj k téme a snahu. 


Vyhodnotenie a oceňovanie sa uskutočnilo 31.mája 2021 v Múzeu dopravy v Bratislave, kde si víťazka Klaudia Sabolová v doprovode učiteľky ruského jazyka PaedDr. Zuzany Hiščárovej prevzala diplom a cenu.
Najlepšie práce slovenských žiakov budú vystavené v Múzeu dopravy v Bratislave od 1. júna do 30. septembra 2021.Adresa múzea: Šancová 1A, 811 05 Bratislava – Staré Mesto