Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/php74/:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.8.9/bin-Q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt) in /data/d/1/d1218b19-d42d-4f8e-9bb3-564f571bf377/spsbj.sk/web/wp-includes/blocks.php on line 602
Workshop o virtuálnej realite – SPŠT Bardejov

Workshop o virtuálnej realite

V rámci projektu „Využitie virtuálnej reality pre inovatívne vzdelávanie odborných predmetov“ sa na našej škole zrealizoval workshop pre študentov a učiteľov školy zameraný na využitie virtuálnej reality vo vzdelávaní. Projekt bol pripravený v spolupráci s občianskym združením Sapiente a bol podporený Nadáciou VSE.

Prvý workshop bol určený študentom. Zúčastnila sa ho vybraná skupina 16 žiakov v zastúpení zo všetkých 4 odborov školy. Na začiatku bola predstavená technológia VR a jej možné využitie v pracovných odvetviach ako aj možnosti využitia v procese vzdelávania. Po úvodnej inštruktáži si každý študent vyskúšal headset VR a mal príležitosť pracovať vo voľne dostupných aplikáciách.

V priebehu workshopu sa diskutovalo o možnostiach využitia VR v konkrétnych predmetoch na škole a zdieľali sa nápady na možné úlohy a praktické cvičenia v prostredí VR. Študenti boli aktívni napriek tomu, že s technológiou mala skúsenosť iba necelá 1/3 z nich. VR sa im páčila a na jej používanie sa adaptovali úplne bez problémov😊.

Druhý workshop bol venovaný pedagógom školy, zúčastnila sa ho skupina 27 učiteľov. Bola im predstavená technológia VR a možnosti jej aplikácie do vyučovania. Následne si mali možnosť osobne sami vyskúšať VR, pričom pre mnohých to bola ich prvá osobná skúsenosť. Organizátori prezentovali výstupy projektu, teda skúsenosti pri realizovaní vzdelávania za pomoci VR na SPŠ v Snine.

Napriek tomu, že učitelia nemali dostatok skúseností, prijali pozitívne možnosti vyskúšať si VR. Diskutovalo sa o možnostiach jej využitia v osobitných predmetoch priamo na škole, či už odborných alebo všeobecno-vzdelávacích. V závere stretnutia sa prechádzali kroky, ktoré je potrebné urobiť preto, aby bola škola schopná úspešne implementovať VR do vzdelávania.

Veríme, že spolupráca bude pokračovať a budeme mať príležitosť ukázať VR viacerým študentom školy.

   Viac info na: https://www.typlusit.sk/