Boli sme na Erasme ….

Erasmus+ vo Viedni bol úžasným dobrodružstvom, počas ktorého sme mali príležitosť pracovať v našom odbore a objaviť všetky krásy Viedne. Na začiatku nášho pobytu sme navštívili Karlsplatz, kde sme si užili atmosféru a krásne parky. Potom sme sa vybrali do Belvedere Schlossgarten obdivovať nádherné záhrady a umenie. Neprišli sme však len kvôli spoznávaniu Viedne. Hneď v pondelok sme si rozdelili úlohy, spoznali ľudí, s ktorými sme mali pracovať. Museli sme sa pripraviť na tri týždne, počas ktorých nebudeme len študentmi, ale už aj kolegami.

Čo sa týka nášho tímu, bolo nás 10 študentov. Piati z nás študujú IT a mali sme príležitosť pracovať vo firmách, kde sme sa niektorí mohli zlepšiť nielen v tvorbe webových stránok, ale získať aj nové a cenné skúsenosti v kódovacom jazyku Python, vďaka ktorému sme boli schopní opravovať rôzne chyby a nezrovnalosti v kódoch. Bolo vzrušujúce získavať skúsenosti v reálnom pracovnom prostredí a spolupracovať s profesionálmi v IT svete. Druhá polovica tímu bola zo stavebného odboru a mali možnosť spolupracovať s dvoma talentovanými architektkami na vlastnom projekte. Bolo úžasné vidieť, ako sa naše nápady a kreativita pretavili do skutočnosti.

Okrem týchto skvelých pracovných skúseností sme mali aj veľa zábavy pri objavovaní krás Viedne. Výlet na zámok Schönbrunn sme si nesmierne užili. Jeho nádherné záhrady a impozantná architektúra nás úplne očarili. Strávili sme tam celý deň, prechádzali sme sa po záhradách, obdivovali fontány a dokonca sme mali možnosť ísť aj na prehliadku zámku zvnútra. Nezabudnuteľný zážitok sme si odniesli aj z návštevy Dómu svätého Štefana. Je to majestátna stavba, ktorá nás úplne očarila. Viedeň je skutočne fascinujúce miesto plné histórie, kultúry a krásnych pamiatok. Mali sme šťastie, že sme sa mohli zapojiť do Erasmu a spoznať tento úžasný svet. Bez ohľadu na to, či sme objavovali záhrady Schönbrunn, vychutnávali si kávu v kaviarni, alebo sa prechádzali po historickom centre, vždy sme cítili tú jedinečnú atmosféru Viedne. A, samozrejme, nezabudnuteľná bola aj možnosť pracovať v odbore, ktorý nás baví. Celkovo to bola super skúsenosť, na ktorú nikdy nezabudneme.

Ak máš túžbu objavovať nové miesta a zažiť dobrodružstvo, určite ti odporúčame zapojiť sa do programu Erasmus+!                                                                         

Adela Tomková, III.A