DIEVČATÁ Z PRIEMYSLOVKY VÍŤAZKY OKRESNÉHO KOLA VO FLORBALE

Centrum voľného času a Slovenská akadémia športu na školách zorganizovali 19.novembra 2013 v telocvični CVČ v Bardejove okresné kolo vo florbale žiačok stredných škôl . Zúčastnili sa ho štyri  bardejovské stredné školy, dievčenské družstvá zo Strednej priemyselnej školy, Gymnázia Leonarda Stockela, Obchodnej  akadémie a Spojenej školy Juraja Henischa.
Florbal je halový kolektívny šport, ktorý je podobný pozemnému hokeju. Hrajú ho piati hráči a jeden brankár. Hráči majú hokejky a brankár musí mať ochrannú prilbu a rukavice. Cieľom je dostať loptičku do súperovej brány. Keďže  florbal je jeden z najnovších športov, chce si ho vyskúša ť veľa chlapcov, aj dievčat.

Na turnaj sme si išli hlavne zahrať, ale aj s cieľom odohrať zápasy čo najlepšie. V našej základnej zostave hrali dievčatá Martina Nováková v bráne, Martina Cingeľová a Veronika Strončeková v obrane, Adela Kunstová v útoku. Natália Kolcunová, Klára Guteková, Nikola Blaňarová a Zuzana Benková boli náhradníčky.

Najskôr sme porazili Obchodnú akadémiu v pomere  4:2. Druhý zápas s GLS sme vyhrali 3:2 a
s veľkou podporou nášho učiteľa telesnej výchovy, Mgr. Ľuboša Falata, sme išli hrať o prvé miesto. Bol to pre nás najťažší súper (minuloročný víťaz okresného kola), ale remíza nám stačila na krásne 1.miesto. Na druhom mieste skončilo Gymnázium Leonarda Stockela, na treťom Spojená škola Juraja Henischa a tabuľku pre tento ročník uzavrela Obchodná akadémia v Bardejove.

Veríme, že Bardejovčanky budú úspešné aj na krajskom kole v Prešove.

Veronika Strončeková, SPŠ, III.B