Večer plný zábavy a tanca

Študenti, učitelia a hostia Strednej priemyselnej školy v Bardejove

sa zabávali na Plese priemyslovákov

Večer plný zábavy a tanca

Plesová sezóna je v plnom prúde, a tak 31. január 2013 bol dňom tradičného už 34. plesu priemyslovákov. Konal sa v priestoroch firmy OBUV – ŠPECIÁL a do tanca už po niekoľko rokov vyhrávala skupina Midit, ktorej členom je aj náš absolvent Andrej Buvalič.

Slávnostný gong a otvárací príhovor riaditeľa školy Mgr. Vladimíra Jacenka ,,odštartoval“ večer plný zábavy, tanca, kultúrneho programu, súťaže o najkrajší stôl, voľby kráľa a kráľovnej plesu i zaujímavej tomboly.

Pravú plesovú zábavu otvorili spoločenské tance v podaní Martina Hankovského (4.D) a jeho partnerky Vierky Korytkovej, ktoré vystriedala pestrá paleta ľudových piesní folklórneho súboru Tarka v podaní aj našich žiakov Marka Sabola (4.C) a Milana Džupina (3.C). O prekvapenie večera sa postarali mažoretky zoskupenia FLOVER z Prešova, ktoré zaujali netradičnými exotickými tancami v pestrofarebných kostýmoch.

Svoje umenie ukázali aj samotní priemyslováci. Študenti 4.D a 4.E predstavili časť kultúrneho programu zo stužkovej slávnosti. Tretiaci Tomáš Bučko a Dominik Jurčišin zaujali vlastnými rapovými skladbami a, prirodzene, nechýbala ani školská skupina Formát a bravúrne spevácke umenie Richarda Jazudeka.

Tak nadišla chvíľa oceňovania. V súťaži o najkrajšie upravený stôl jednoznačne zvíťazila kreativita a nápaditosť 4.D triedy. Korunku krásy si prevzali kráľ a kráľovná plesu z radov našich štvrtákov – Andrea Virgalová (4.D) a Róbert Mihalčin (4.E). Štedrosť sponzorov, ktorým patrí naša srdečná vďaka, urobila radosť mnohým študentom a učiteľom v podobe zaujímavej a rozmanitej tomboly.

Celý večer sa niesol pod taktovkou moderátorskej dvojice Márie Bujdovej (4.D) a Jakuba Segiňáka (3.D) a nad pokojným priebehom dohliadala organizátorka celého podujatia PaedDr. Monika Kunstová.

Aj tohtoročný ples potvrdil, že jeho úroveň každoročne stúpa a jeho obľúbenosť dokazuje aj hojná účasť našich absolventov.

Žiacka školská rada pri SPŠ Bardejov